Kaapstad!

P1040299aDe week in Kaapstad was zelfs nog intensiever dan Johannesburg, maar zo geweldig! Dit is leven en wandelen met God.

We zijn naar 4 verschillende sloppenwijken, 3 verschillende ziekenhuizen, een paar havens, winkelcentra, een ontbijt voor christelijke zakenmensen en een zwaarbewaakte vrouwengevangenis geweest. Velen mensenlevens zijn veranderd en aangeraakt. We hebben God grote dingen zien doen en hebben bijzondere ontmoetingen meegemaakt. Echt teveel om op te noemen. Zie DBI facebook voor meer foto’s en video’s.

Ook hebben we nog wat aan ontspanning gedaan en zijn we gaan peddel boarden (staan op een groot surfbord met een peddel).

Chris Millin heeft hier een werk in Kaapstad en is verbonden met JGLM. Hij heeft ons team deze week rondgeleid. Door zijn grote ervaring in het werk van de Heer, hebben we allemaal veel geleerd om nog effectiever te zijn in Gods Koninkrijk.

Onder andere de vrouwengevangenis raakte ons diep. Chris heeft relaties opgebouwd met de bewakers daar (vooral door met ze te bidden en te genezen) en houdt elke week een dienst voor vrouwen op de voorarrest afdeling. Sommigen zitten hier een week, anderen een paar jaar. Een sfeer van hopeloosheid kwam ons tegemoet toen we steeds dieper de gevangenis ingingen. En toch was het heel verbazend en overweldigend om in de samengepakte dienst de vrouwen uit volle borst God te horen loven. Even een brok in de keel. Na een bemoedigend woord hoe geliefd en waardevol ze waren voor God, mochten we als team ‘aan het werk’. We namen de tijd om met ze te praten, bemoedigen en te bidden. Dan ineens merk je hoe intens God met je samenwerkt. Zijn liefde voor deze vrouwen vloeit door je heen!

Dit is maar 1 verhaal van de vele gebeurtenissen. We hebben sinaasappels uitgedeeld in een sloppenwijk, brood in een andere en koppen soep tijdens een regendag.
We baden voor de mensen, zagen mensen vrijgezet worden van duistere machten en lichamen genezen. Waarom? Omdat Jezus ervoor betaald heeft met Zijn bloed!
 

Officieel zit de 2 weken Zuid-Afrika missie van de Bijbelschool erop. We hadden nog geen vliegticket naar Madagaskar geboekt (om eigenlijk onbekende reden), maar deze week kregen we sterk in ons hart dat het goed was om nog iets langer in Kaapstad te blijven en mee te werken in dit werk en verder ervaring op te doen. Waarschijnlijk zullen we nog 2 weken hier blijven.

Gisteren zeiden we gedag tegen de rest van ons team. Zij vlogen terug naar Johannesburg en verder door naar huis. Ons huis is nu voor 2 weken hier in Kaapstad. Daarna gaan we verder om Gods werk voort te zetten in Madagaskar.

Categorieën: